دانلود فیلم ایرانی سال دوم دانشکده من با لینک مستقیم و کیفیت عالی

, دانلود فیلم سال دوم دانشکده من

تیزر فیلم سال دوم دانشکده من

درباره فیلم سال دوم دانشکده من

فیلم سال دوم دانشکده‌ی من (Sale Dovome Daneshkade Man 2019) محصول ۱۳۹۶ تازه‌ترین فیلم رسول صدرعاملی در مقام کارگردان بعد از ۹ سال پس از ساخت فیلم در انتظار معجزه است. این فیلم بر اساس فیلمنامه ای از پرویز شهبازی است و از ۹۰۰ نفر تست گرفته شد که در نهایت ۲۲ نفر بازیگر و ۲ چهره جدید به سینما معرفی شدند. این فیلم برای نخستین بار در سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و نامزد دریافت جایزه سیمرغ بلوری بهترین موسیقی متن شد. این فیلم پس از اکران در سینماهای کشور به فروش ۹۲۳٬۴۶۵٬۰۰۰ تومان در گیشه دست یافت.این فیلم در جشنواره بین المللی فیلم مسکو برنده جایزه بهترین بازیگر زن (سها نیاستی) شد.

نقد و بررسی فیلم سال دوم دانشکده من

یاسمن خلیلی فرد
"دومين سال دانشكده من" با دغدغه قديمى رسول صدرعاملي ساخته شده است؛ پرداختن به بحرانهاى دختران نوجوان، با اين تفاوت كه هرگز دغدغه مندى اجتماعي گذشته فيلمساز نسبت به شخصيتها در فيلم جديد او لحاظ نشده است؛ به بياني ديگر اين فيلم يك عقبگرد محسوس است. مسئله اصلي فيلم براستى چيست؟ فيلمنامه پرويز شهبازي به نسبت فيلمنامه فيلمهاي خوبى چون "دربند" كاملا افت داشته است. انتخاب بازيگران درست و خوب است و دو بازيگر تازه كار فيلم بازيهاى نسبتاً روانى دارند.اماعلت انتخاب بازيگران حرفه اى براى نقشهاي بسيار معمولى چيست؟


محسن شهمیرزادی
صدرعاملی، 2 چیز را بخوبی درک و روایت کرده است؛ نخست همزیستی مسالمت‌آمیز تناقض‌ها در عصر جدید؛ اینکه تناقض برای انسان چالشی به‌وجود نمی‌آورد، تناقض‌هایی که در کاراکتر علی هم بخوبی به چشم می‌آید. کسی که می‌تواند با همه‌«جاست فرند» باشد و معتقد است وقتی مشکل پیش‌ می‌آید که به‌قول خودش طرفین می‌خواهند «فابریک» باشند. برای او دوستی با هر دختری هم تناقض نیست در حالی که تلاشی هم برای عمیق کردن آن دوستی ندارد. دوم بازنمایی درست از مفهوم «خیانت» است که در عمده فیلم‌‌های اجتماعی ایرانی مفهومی مطلق محسوب می‌شود. همسر یا از اول خائن بوده، یا با یک چشمک و ناز و عشوه دختری از راه به در می‌شود، حال آنکه واقعیت چیز دیگری است.
لاله محمودی شرق
ساختار اثر نیز متاثر از متن دچار لکنت، نوسان و بی رمقی خاصی شده که هیچ عنصر پیش برنده ای تا پایان نمی تواند این کرختی را در کلیت اثر برطرف سازد. شاید بجز نقطه قوت بازیگری فیلم اخیر صدر عاملی، نمی توان به عامل دیگری اشاره کرد. بجز فیلمبرداری و قاب های مناسب هومن بهمنش و موسیقی قابل تامل کریستف رضاعی که البته این دو عامل خوب نیز به دلیل نقایص موجود در فیلمنامه نمی توانند انگونه که باید پیش برنده باشند.


آرش پارساپور
داستان اصلی فیلم قابلیت کشش مدت زمان تقریبا دو ساعته فیلم را ندارد. از همه این موارد مهم‌تر پایان بندی داستان است که با کج سلیقگی تمام نوشته شده و تمام روایت بی‌نظیری که تا آخر نقل شده بود را تقریبا خراب می‌کند. پایان خوش و گل و بلبلی که کارگردان برای فیلمش در نظر گرفته شاید در نگاه اول بتواند امید را به جامعه تماشاگران فیلم تزریق کند اما باید این واقعیت را پذیرفت که احتمالا اگر شهبازی خودش تصمیم به کارگردانی فیلمنامه‌اش می‌گرفت، پایان بندی ان را عوض می‌کرد و ان را به مراتب بهتر می‌ساخت.فیلم سال دوم دانشکده من با رعایت چند نکته ریز می‌توانست به یکی از آثار خوب صدرعاملی به ویژه در سال‌های اخیر که دچار سیر نزولی شده بود تبدیل شود اما از این مهم باز می‌ماند؛ با این وجود می‌توان کماکان ادعا کرد که صدرعاملی توانسته احیای خوبی برای سینمای خود رقم بزند و نشان دهد که با وجود پا به سن گذاشتن، همچنان دغدغه جوانان را دارد و این دغدغه‌ها را نیز به خوبی می‌فهمد.


دبورا یانگ
«سال دوم دانشکده من» تصویر دقیق و همذات پندارانه‌ی دیگری درباره‌ی دختر جوانی است که در تقلای شناختن خود در جامعه‌ی ایران است. این فیلم پر است از بیم و امیدهایی که یک دختر کم تجربه در زندگی‌اش تجربه می‌کند. شرایط به شکل غیرقابل منتظره‌ای تغییر می‌کند. ابهامی که در سکانس‌های پایانی ایجاد شده، بسیار غیرضروری است و مخاطبان را با حس عدم قطعیت که نتیجه‌ای ندارد، رها می‌کند. در این فیلم اثری از بحث‌های دانشگاهی یا شاعرانه دیده نمی‌شود بلکه بنظر می‌رسد این دو دختر در پایان، رویای یافتن همسری ثروتمند را در سر می‌پرورانند.

عکس ها و تصاویر فیلم سال دوم دانشکده من

دانلود فیلم سال دوم دانشکده من

 

دانلود فیلم سال دوم دانشکده من

 

دانلود فیلم سال دوم دانشکده من