تیک فیلم

دانلود فیلم چاقی

دانلود فیلم چاقی با کیفیت عالی

دانلود فیلم ایرانی چاقی با لینک مستقیم و کم حجم

دانلود فیلم چاقی

تیزر فیلم چاقی

درباره فیلم چاقی

فیلم سینمایی «چاقی» ساخته راما قویدل اکران خود در سینما‌های کشور را از چهارشنبه آغاز کرده و هم‌اکنون با فروشی معادل ۴۳ میلیون تومان از جمله آثار قعرنشین جدول فروش سینما در سال ۹۸ است. این فیلم در سال ۱۳۹۳ ساخته شد و در همان سال فرم حضور در سی و سومین جشنواره فیلم فجر را پر کرد، چاقی در بخش نگاه نو جشنواره حضور یافت، اما اتفاق خاصی را در بخش جوایز تجربه نکرد و حال بعد از نزدیک به ۵ سال رنگ پرده نقره‌ای را بر خود دیده است. چاقی فیلمی به کارگردانی و نویسندگی راما قویدل و تهیه‌کنندگی حمید آخوندی و علیرضا جلالی روایتی است از یک انتخاب؛ انتخابِ عشق یا وِجدان!، فیلمی که با وجود حضور برخی از چهره‌های مطرح سینما و تلویزیون به هیچ وجه آمار قبال قبولی را در گیشه تجربه نکرده است. البته فیلم سینمایی چاقی با توجه به اینکه در سال ۱۳۹۳ ساخته شده شاید با یک فروش متوسط هم نسبت به زمان خود سود خوبی را داشته باشد، زیرا هزینه تولید طی سال‌های گذشته در سینما چندین برابر شده است و شاید این فیلم با فروش ۵۰۰ میلیون تومانی به سود سرشاری دست پیدا کند. حمید فرخ نژاد، لادن مستوفی، علی مصفا، مهسا کرامتی، کریم قربانی، امید روحانی، حسین ملکی، نوید خداشناس، ستایش محمودی از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم سینمایی چاقی به ایفای نقش پرداخته اند. فیلم سینمایی چاقی هفتمین تجربه کارگردانی و نخستین تجربه بلند سینمایی راما قویدل محسوب می‌شود، وی در عرصه سینمایی در تهیه فیلم‌های شب‌های روشن (۱۳۸۱)، پسران مهتاب (ارتشی در تاریکی) (۱۳۸۱)، من ترانه پانزده سال دارم (۱۳۸۰)، مونس (۱۳۷۹)، سربلند، تنگنا، قانون (۱۳۷۴)، بی‌قرار (۱۳۷۳)، همکاری داشته‌است.

فیلم سینمایی چاقی به کارگردانی راما قویدل و تهیه‌کنندگی حمید آخوندی و علیرضا جلالی بعد از پنج سال اجازه نمایش پیدا کرده و از چهارشنبه 6 شهریور اکران می‌شود در طی این مدت حمید آخوندی یکی از تهیه‌کنندگان فیلم نیز به دیار باقی شتافت. علیرضا جلالی یکی از تهیه‌کنندگان فیلم درباره تاخیر پنج ساله در اکران این فیلم گفت: با وجود آنکه نمایش این فیلم در جشنواره فیلم فجر با استقبال همراه شده بود اما متاسفانه ما نتوانستیم تا امروز این فیلم را به نمایش دربیاوریم و فرصت اکران به ما داده نمی‌شد. وی ادامه داد: اگر بخواهم درباره دلایل اکران نشدن این فیلم صحبت کنم، سوءتفاهماتی ایجاد می‌شود که شاید به اکران فیلم لطمه بزند. مانند اتفاقی که برای فیلم قبلی‌ام به نام ماهورا افتاد و بعد از انتقاداتی که از وضعیت فیلم کردم، نمایش آن در سینماها با اخلال همراه شد. وی در ادامه گفت: به اندازه کافی از نمایش و اکران بد فیلم ماهورا دچار ضرر و زیان شدیم و نمی‌خواهیم مشکلات آن فیلم تکرار شود و می‌خواهم این بار چیزی نگویم تا این فیلم در سکوت اکران شود. جلالی افزود: فیلم ماهورا یک فیلم قابل قبول در حوزه دفاع مقدس بود اما برخی‌ به دلیل انتقادات و حرفهایی که من در زمان اکران زدم، این فیلم را قربانی کردند و حتی به آن سانس نمایش نمی‌دادند و به گونه‌ای سانس نمایش چیده می‌شد که مخاطب مثلا در اهواز 10 صبح و یا در کرمان 9 صبح می‌توانست فیلم را ببیند و مشخص بود که این فیلم به فروش خوبی نرسیده است. به همین دلیل این بار تصمیم گرفتیم سکوت کنیم تا فیلم ما را نزنند! وی خاطرنشان کرد: فیلم چاقی نسبت به نسخه‌ای که در جشنواره به نمایش درآمده و تدوین مجددی شده است، یک اثر قابل قبول اجتماعی است که امید زیادی داریم تا از طرف خانواده‌ها با استقبال همراه شود زیرا فکر می‌کنیم مباحثی که در این فیلم مطرح شده در برخی از خانواده‌ها وجود دارد یا تعدادی از خانواده‌ها اتفاقاتی که در این فیلم رخ می‌دهد را در زندگی واقعی خود دیده‌اند. جلالی افزود: البته نسخه‌ای که هم‌اکنون اکران شده نسبت به نسخه جشنواره، اصلاحاتی داشته که آن اصلاحات هم اعمال شده است.

نقد و بررسی فیلم چاقی


مهرزاد دانش
قویدل توانسته فضاسازی مناسبی را در چیدمان و عمق‌بخشی عناصر بصری پرورش دهد و حس‌وحال صحنه‌ها را ارتقا بخشد. علاوه بر این، استفاده‌ی درست از جلوه‌های شنیداری که با توجه به شغل شخصیت اصلی داستان، در شخصیت‌پردازی او و سایر کاراکتر‌ها و به‌ویژه جهت دادن به موقعیت‌ها تأثیر دارد، امتیاز فیلم را ارتقا داده است. چاقی! اثری امیدوارکننده به عنوان فیلم اول سازنده‌اش است.

عکس ها و تصاویر فیلم چاقی

 

 

عناوین مشابه Similar Posts

دیدگاه ها تعداد دیگاه ها : 0